Vrácení zboží při výměně zdarma!

Objednávky odesíláme do 24 h! 

HOTLINE +420 601 001 266 

Jednovelikostní pleny, aneb od narození až po nočník?

Popis
 

Jednovelikostní pleny, aneb od narození až po nočník?

Látkové pleny za dobu svého vývoje učinily opravdu velký pokrok. Již to není ten obyčejný bílý čtverec, plenky jsou ušité ve tvaru kalhotek. Navíc jsou na zapínání.

Dnes se můžete u kalhotkových plen a svrchních kalhotek setkat s rozlišováním plen na tzv. jednovelikostní a vícevelikostní. Názvy samy osobě působí trošku zavádějícím dojmem, tak si je raději vysvětlíme.

Plenky vícevelikostní se nejvíce podobají typickému rozlišení u oblečení, např. velikost trička S, M, L. Stejně mohou být rozlišovány i plenky. Prakticky to znamená, že pořídíte plenku v jedné velikosti (např. S), a tato plenka bude miminku sedět po určitou vymezenou dobu, než z ní miminko vyroste.

Výhodou těchto plenek je, že v určeném období miminku většinou velmi dobře sedí. Nevýhodou je využití po omezené období, vícevelikostní pleny se celkem prodraží, neboť musíte kupovat potřebné množství plen od každé velikosti. A samozřejmě máme tím pádem i o něco vyšší ekologickou stopu.

Plenky jednovelikostní (známé také jako one size) jsou určené pro delší časové období. U plenek se nejčastěji uvádí sousloví “od narození až po nočník”. U kalhotkových a svrchních plenek je poznáte podle toho, že na plenkách uvidíte tzv. zmenšovací patentky. Sepnutí těchto patentek k sobě upraví velikost pleny (zkrátí ji v sedu).

Jednovelikostní plenky představují velký vynález v oblasti látkování. Celkově se tak díky nim látkové pleny ještě více zlevnily. Také umožňují látkování s daleko menším množstvím plenek, neboť nemusíte dokupovat další velikosti, ale máte zkrátka jednu velikost na celé období, což je skvělé i z ekologického hlediska. A samozřejmě máte o to méně starostí a neřešíte, že vám z plenky miminko již vyrostlo, a vy musíte shánět novou velikost.Velikost je třeba vždy před přebalováním nastavit pomocí patentků. Vzhledem k tomu, že tyto plenky mají sloužit pro celé látkovací období, jsou použitelné až od 4-5 kg.  Nejsou tedy vhodné rovnou pro novorozence. Zároveň na menších dětech mohou působit robustně. Při přechodech velikosti nemusí plenka zcela sedět (i když si stále zachovává své funkce), ale to se většinou rychle spraví, tím, že miminko opět trošku povyroste. Typickým příkladem mohou být jednovelikostní svrchní kalhotky , nebo kalhotkové pleny.

*tip - Pokud vybíráte jednovelikostní pleny, vybírejte ty, které mají 3 řady zmenšovacích patentků, vybraná (zacvaknutá) velikost bude lépe držet, a ušetříte si nervy i reklamace*

Ještě lepší porovnání těchto dvou variant nám ukáže tabulka. Obvykle většina plenkových značek doporučuje (včetně té naší) 24 ks vnitřních savých kalhotek (kalhotkových plen) a 5 ks svrchních kalhotek na jedno dítě a jedno plenkové období. Obě tabulky ukazují, kolik potřebujeme obou typů plen, pokud si zvolíme plenky vícevelikostní/jednovelikostní a nebo kombinaci obou. Z těchto čísel je jasně vidět, že vícevelikostní plenky vyjdou opravdu velmi neekonomicky.

Potřeba kalhotkových plen

Kalhotkové pleny

S

M

L

One Size

Celkem plen

Vícevelikostní

24

24

24

 

72

Jednovelikostní

 

 

 

24

24

Kombinace obou

8

 

 

24

32

Potřeba svrchních plen

Svrchní kalhotky

S

M

L

One Size

Celkem plen

Vícevelikostní

5

5

5

 

15

Jednovelikostní

     

5

5

Kombinace obou

3

   

5

8

 

V plenkové řadě Petit Lulu najdete převážně jednovelikostní plenky. Ať ty kalhotkové, svrchní, nebo dokonce vícevrstvé. Příkladem vícevelikostních plenek mohou být novorozenecké svrchní kalhotky a novorozenecké kalhotkové pleny. Výsledné rozvržení na jednovelikostní a vícevelikostní pleny v naší nabídce, je dáno především poptávkou a zkušenostmi našich zákaznic.

Závěrem lze říci, že v dnešní době se od vícevelikostních plenek upouští, a jsou více trendy ty jednovelikostní se spínacími patentkami. Především z ekonomických a praktických důvodů. Nicméně nelze ani zanevřít na některé typy těch vícevelikostních plen, jako např. ty novorozenecké, které jsou opravdu pro malá miminka vhodnější. Pokud chcete látkovat hned od začátku, tak se bez nich neobejdete :-) Proto i my doporučujeme jít tou, jak se říká, zlatou střední cestou - tedy kombinací obou plenek (viz tabulka).

 

 
Jednovelikostní pleny, aneb od narození až po nočník?
Vytvořeno28.05.2021
Zobrazit recenze
Hodnocení:5
Plusy: Česká výroba Roztomilé dětské vzory Velký výběr Rychlé dodáníNakoupila jsem podruhé a jsem spokojena. Objednávka byla odeslána obratem, bryndáky jsou kvalitní a plní svou funkci.Ověřený zákazník19. 7. 2024
Hodnocení:5
Rychlé dodání, vše v pořádku. Nemám co vytknout.Ověřený zákazník16. 7. 2024
Hodnocení:4.5
Plusy: rychlé zasláníMínusy: barva produktu neodpovídá popisuOvěřený zákazník23. 5. 2024
Hodnocení:5
Rychle dodanie, som velmi spokojna.Ověřený zákazník19. 5. 2024
Newsletter
Odeslat

Kontakty

Petit Lulu s.r.o.
Ladova 199/20
466 05 Jablonec nad Nisou
Česká republika

IČ: 03659054
DIČ: CZ03659054

E-mail: info@petitlulu.cz

Tel: +420 702 15 44 00

©2021 Všechna práva vyhrazenaZačátek stránky
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení