Vrácení zboží při výměně zdarma!

Objednávky odesíláme do 24 h! 

HOTLINE +420 601 001 266 

Kdo jsme?

Výroba - Petit Lulu

Náš příběh

Vše začíná těhotenstvím zakladatelky firmy, paní Lucie Hladíkové. Když čekala svého prvního syna Vojtu, v roce 2012, rozhodla se ušít pro něj výbavičku. Vedl ji k tomu v té době nedostatek kvalitních látkových plen na trhu. Protože se jí první ušité plenky povedly, vystavila jich pár na Fleru. Spíše pro zábavu, ne za účelem nějakého zisku. Zájem o ně byl však téměř okamžitě obrovský a tam začíná příběh samotné značky Petit Lulu.

Po čase se začala šití plenek věnovat naplno. Od začátku ji podporoval i její manžel Lukáš, který opustil své dosavadní zaměstnání, aby mohl dát značce Petit Lulu tvář. Vytvořil prodejní eshop, marketingové materiály, logo značky...V té době už se paní Lucii narodil druhý syn, Hugo, a Lucie samotná už plenky nešila. Firma přivítala nové zaměstnance do výroby, v roce 2016 to bylo už 12 švadlen.

Aktuálně je součástí firmy okolo 35 stálých zaměstnanců. Značka disponuje moderním strojním vybavením a patří k významným evropským, i světovým výrobcům látkových plen, ale i dalšího portfolia výrobků, které firma neustále rozšiřuje. 70% výroby jde do zahraničí. Především pak do Německa, Itálie, Nizozemska a dalších významných evropských zemí. Výjimkou ale není ani Kanada, Faerské ostrovy, Malta, Tanzánie a mnoho dalších.

Váš Team Petit Lulu

Naše cesta

Od začátku příběhu firmy se ubíráme ekologickým, zero waste a společensky odpovědným směrem a jsme na to hrdí.

Produkt

Spotřeba jednorázových plenek má velmi negativní vliv na životní prostředí, proto jsme rádi, že přinášíme produkt, který je trvalý, opakovaně použitelný a v souladu se zodpovědným přístupem k životnímu prostředí.

Vlastní přírodní řada Fluffy Organic

Využívá přírodních vlastností (Organic) bambusovo-biobavlněného froté, což plenky činí ideálními pro děti s alergiemi či ekzémem, navíc tyto přírodní materiály nezatěžují životní prostředí.

Výroba

I při výrobě našich produktů jdeme ekologickou a společensky odpovědnou cestou. Využíváme moderních technologií, jako je například řezací stroj, tzv.cutter, díky kterému eliminujeme vznik zbytkového materiálu a zbytečných odpadů. Udržujeme si štíhlou výrobu, materiály využíváme na maximum. Ze zbytků vyrábíme menší produkty, jako jsou odličovací tampony, kojící vložky, dámské vložky. Pokud nějaký materiál přece jen zbyde - je spotřebován jako výplń autosedaček.

Aktivity

Zbytkové materiály pravidelně a bez nároku na odměnu dodáváme k další výrobě. V době pandemie jsme šili a rozdávali roušky na důležitých místech, v řadách zdravotníků, dodali jsme roušky Záchranné službě celého Libereckého kraje, nebo třeba do domovů důchodců.

Team Petit Lulu

Tak šel čas ...

Vojta Hladík

12.7.

2012

Narození Vojty

Vše začalo prvním těhotenstvím zakladatelky firmy Lucií Hladíkové. Lucie objevila na internetu s manželem látkové pleny a toto řešení ji velmi nadchlo. Pár si jich pořídila. Protože se jí ale úplně nelíbily, rozhodla se, že si ušije vlastní a to přesto, že nikdy předtím nešila. Brzy měla hotovou plenkovou výbavičku na svého syna Vojtu a protože ji šití bavilo, rozhodla se vystavit jednu látkovou plenu k prodeji na Fler. Když se ten den prodala, měla obrovskou radost.

Grand Prix - minimální plena

3.12.

2013

Vzniká Petit Lulu

Lucie začíná oficiálně podnikat jako OSVČ. Místo Vojtova budoucího pokojíčku vzniká první šicí dílna v Harrachově. Prodeje na Fleru narůstají a Lucie neustále rozšiřuje sortiment na přání zákazníků. Brzy se raduje z prvního průmyslového overlocku. Do firmy se stále více zapojuje Luciin manžel Lukáš a to především jako fotograf a grafik a vytváří první eshop. Přichází první zaměstnankyně Hanka. Značka Petit Lulu se účastní veletrhu For Babies v Praze a získává cenu - Čestné uznání za minimální plenu.

První dílna Petit Lulu

10.7.

2014

První dílna

Šicí tým se rozšiřuje o další dvě zaměstnankyně. A protože stávající prostory kapacitně již nestačí, Lucie s Lukášem pořizují na hypotéku dům v Jablonci nad Nisou, kde má v jeho suterénu vyrůst šicí dílna. Než však ke stěhování dojde, přichází zjištění, že zaměstnanců je již tolik, že se do suterénu nevejdou. Proto se musela pronajmout první velká dílna o rozloze 200m2. Na Lucii a zaměstnance v tu dobu působí obrovským dojmem. Účast na pražském veletrhu For Kids přináší hlavní cenu GRAND PRIX za systém SIO complete a na veletrhu For Babies se již značka prezentuje novým stánkem, který Lukáš vybudoval přes léto z 60ti starých palet. Světe div se, právě tento stánek získal hlavní cenu TOP EXPO! To ve všech vyvolalo velké nadšení a další chuť do práce. Expedice výrobků tehdy probíhá v obývacím pokoji nově pořízeného domu, první Vánoce mezi plenami. Koncem roku dochází k založení s.r.o. a Lukáš se stává oficiálně druhou polovičkou Petit Lulu.

Veletrh Německo - Dětský sortiment

24.2.

2015

Vstup na zahraniční trhy

Plenky se neprodávají již jen po Čechách ale nově také velkoobchodně do zahraničí. V Německu slaví velký úspěch. Petit Lulu se účastní i prvního zahraničního veletrhu pro B2B zákazníky Spielwarenmesse v Norimberku. Touto dobou již má firma cca 12 zaměstnanců. Kupuje se první automatický patentkovač. Dílna opět začíná být malá. Z veletrhu For Babies přichází další ocenění - Čestné uznání Petit Lulu jako ucelený program výrobků. Lucie získává v soutěži Živnostník roku 2015 - 2. místo v rámci Libereckého kraje (z 247 přihášených živnostníků). Je to velké překvapení a celá firma si ho velmi váží. A protože se ocenění hromadí, je čas pořídit si na ně poličku. Všechny to žene neuvěřitelně dopředu.

Článek v časopise Forbes

12.12.

2016

Větší dílna a nová eshop

Především pro potřeby zahraničních B2B zákazníků, které začínají převažovat nad B2C, Petit Lulu spouští nový, na míru vytvořený eshop. V červnu se firma stěhuje do nových prostor bývalé jablonecké Bižuterie, k dispozici je až 1000m2, hurá! V červenci přichází na svět Lucky a Lukáše druhý syn Hugo. S ním přicházejí i nové nápady a výrobky. Lucie přestává šít a začíná se naplno věnovat vedení firmy. Lukáš se zabývá především grafikou, novým eshopem a dohledem nad dílnou. Značky Petit Lulu si všímá i portál idnes a časopis Forbes, obě tyto média zveřejnila poutavé články. Značka se dostává do povědomí širší veřejnosti.

Automatický šicí stroj na plenky

8.11.

2017

Začátek automatizace

Rok dalších technologických investicí. Kupuje se první automatický šicí stroj. Díky tomu se výroba značně zefektivňuje a také zlevňuje. Plenky se prodávají i v kamenném obchodě v domě manželů Hladíkových. V této době tým čítá téměř 20 zaměstnanců

Maminka roku - Lucie Hladíková

21.11.

2018

Maminka roku

Lucie vyhrává v soutěži Maminka roku 1. místo v kategorii podnikatelka a to jak očima internetu, tak poroty. Je to pro ni důležité ocenění v době, kdy již má pocit, že energie dochází. Protože skloubit mateřství a vedení firmy není jednoduché. O pleny je čím dál větší zájem po celém světě. Lukáš proto vytváří nový unikátní stánek z kontejneru. Jeho jedinečnost spočívá v jednoduchosti manipulace s ním. Stačí ho jen na veletrh přivézt, otevřít a vystavovat. Petit Lulu se poprvé účastní veletrhu Kind + Jugend v Německu v Kolíně nad Rýnem. Přináší nové B2B kontakty, ale i osobní kontakt se zákazníky, a ten je k nezaplacení. Kupují se další šicí automaty, jeden z nich je první v Evropě, na což je naše značka po právu pyšná. Výroba, její kvalita a kapacitní možnosti se opět zvyšují. Značka proniká do nových obchodních kanálů a startuje prodej na evropském Amazonu. Začátky nejsou vůbec lehké. Ale nikdo se nevzdává, firma prochází vnitřním auditem a získává prestižní certifikaci kvality ISO 9001, který je pro zákazníky opravdovou zárukou kvality.

Nový stroj na střih plenek

1.9.

2019

Pořizujeme cutter

Na svět přichází unikátní kolekce pod novou značkou Fluffy Organic. Jsou to nejměkčí pleny na celém světě, opravdu! Zájem je enormní a to především u zahraničních zákazníků. V září přichází největší investice, do tzv. cutteru - cnc řezacího stroje. I se stoly měří 11 metrů. Dokáže vše nařezat naprosto přesně ve velkých vrstvách. Kapacita pro výrobu je díky němu obrovská a vystříhané polotovary dokonalé, což urychluje šití a zvyšuje kvalitu výrobků. Další jeho výhodou jsou velké úspory materiálu (až 20%) oproti předchozímu stříhání ručními pilami. Zde začíná opravdová ekovýroba.

Pandemie a šití roušek

1.3.

2020

Pandemie

Rok pandemie, strachu a především pomoci druhým. Celý duben se intenzivně šijí roušky a nanofiltry, Petit Lulu jako první zásobuje záchranku celého Libereckého kraje, domovy důchodců a místní firmy. Díky cutteru dokáže vystříhat až 9000 ks roušek za půl hodiny. Najímají se externí zaměstnanci. Padají kapacitní rekordy, pomoc je ale víc než potřebná. Je to náročné období, kdy i značku Petit Lulu samotnou svírá strach. Na srdci pak zahřeje ocenění od jabloneckého primátora a také samolepka “Pomohli jsme lidem v 1. linii”, která dorazila z liberecké záchranky. Na soutěži firma roku v rámci Libereckého kraje značka získává za přístup k zaměstnancům a pomoc při Covidu-19 titul Odpovědná firma roku 2020 a současně 3. místo v kategorii Firma roku 2020. Je radost tato ocenění sdílet s 35 zaměstnanci, kteří si ocenění zaslouží nejvíce. Online pro

Otazník

1.9.

2021

Stěhování?

Pokračování příště :-)

Zobrazit recenze
Hodnocení:5
Plusy: Česká výroba Roztomilé dětské vzory Velký výběr Rychlé dodáníNakoupila jsem podruhé a jsem spokojena. Objednávka byla odeslána obratem, bryndáky jsou kvalitní a plní svou funkci.Ověřený zákazník19. 7. 2024
Hodnocení:5
Rychlé dodání, vše v pořádku. Nemám co vytknout.Ověřený zákazník16. 7. 2024
Hodnocení:4.5
Plusy: rychlé zasláníMínusy: barva produktu neodpovídá popisuOvěřený zákazník23. 5. 2024
Hodnocení:5
Rychle dodanie, som velmi spokojna.Ověřený zákazník19. 5. 2024
Newsletter
Odeslat

Kontakty

Petit Lulu s.r.o.
Ladova 199/20
466 05 Jablonec nad Nisou
Česká republika

IČ: 03659054
DIČ: CZ03659054

E-mail: info@petitlulu.cz

Tel: +420 702 15 44 00

©2021 Všechna práva vyhrazenaZačátek stránky
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení