Kdo jsme?

Náš příběh

Vše začíná těhotenstvím zakladatelky firmy, paní Lucie Hladíkové. Když čekala svého prvního syna Vojtu, v roce 2012, rozhodla se ušít pro něj výbavičku. Vedl ji k tomu v té době nedostatek kvalitních látkových plen na trhu. Protože se jí první ušité plenky povedly, vystavila jich pár na Fleru. Spíše pro zábavu, ne za účelem nějakého zisku. Zájem o ně byl však téměř okamžitě obrovský a tam začíná příběh samotné značky Petit Lulu.

Po čase se začala šití plenek věnovat naplno. Od začátku ji podporoval i její manžel Lukáš, který opustil své dosavadní zaměstnání, aby mohl dát značce Petit Lulu tvář. Vytvořil prodejní eshop, marketingové materiály, logo značky...V té době už se paní Lucii narodil druhý syn, Hugo, a Lucie samotná už plenky nešila. Firma přivítala nové zaměstnance do výroby, v roce 2016 to bylo už 12 švadlen.

Aktuálně je součástí firmy okolo 35 stálých zaměstnanců. Značka disponuje moderním strojním vybavením a patří k významným evropským, i světovým výrobcům látkových plen, ale i dalšího portfolia výrobků, které firma neustále rozšiřuje. Každoročně obhajuje certifikát kvality ISO. 70% výroby jde do zahraničí. Především pak do Německa, Itálie, Nizozemska a dalších významných evropských zemí. Výjimkou ale není ani Kanada, Faerské ostrovy, Malta, Tanzánie a mnoho dalších.

Your Petit Lulu Team

Naše cesta

Od začátku příběhu firmy se ubíráme ekologickým, zero waste a společensky odpovědným směrem a jsme na to hrdí.

Produkt

Spotřeba jednorázových plenek má velmi negativní vliv na životní prostředí, proto jsme rádi, že přinášíme produkt, který je trvalý, opakovaně použitelný a v souladu se zodpovědným přístupem k životnímu prostředí.

Vlastní přírodní řada Fluffy Organic

Využívá přírodních vlastností (Organic) bambusovo-biobavlněného froté, což plenky činí ideálními pro děti s alergiemi či ekzémem, navíc tyto přírodní materiály nezatěžují životní prostředí.

Výroba

I při výrobě našich produktů jdeme ekologickou a společensky odpovědnou cestou. Využíváme moderních technologií, jako je například řezací stroj, tzv.cutter, díky kterému eliminujeme vznik zbytkového materiálu a zbytečných odpadů. Udržujeme si štíhlou výrobu, materiály využíváme na maximum. Ze zbytků vyrábíme menší produkty, jako jsou odličovací tampony, kojící vložky, dámské vložky. Pokud nějaký materiál přece jen zbyde - je spotřebován jako výplń autosedaček.

Aktivity

Zbytkové materiály pravidelně a bez nároku na odměnu dodáváme k další výrobě. V době pandemie jsme šili a rozdávali roušky na důležitých místech, v řadách zdravotníků, dodali jsme roušky Záchranné službě celého Libereckého kraje, nebo třeba do domovů důchodců.