Vrácení zboží při výměně zdarma!

Objednávky odesíláme do 24 h! 

HOTLINE +420 601 001 266 

I výroba jde dělat ekologicky!

Popis
 

I výroba jde dělat ekologicky!

Přebalování látkovými plenami jde ruku v ruce s trendem zero waste.

Minimalizace produkce odpadů je pro značku Petit Lulu klíčová. Nejen u jejích produktů, ale i ve výrobě a v celkovém přístupu společnosti i jejích zaměstnanců k životnímu prostředí. Co pro to děláme?

Cutter

Zcela zlomovým bylo pořízení řezacího CNC stroje na látky a textilie, tzv. cutteru. Tento chytrý stroj nejen, že zvyšuje kvalitu jednotlivých střihů, protože je maximálně přesný, ale zároveň nám umožňuje maximální výtěžnost materiálu a tím minimalizuje jeho zbytky.

Stávající způsob řezání látek kotoučovými a vertikálními pilami nebyl tolik kvalitní, hospodárný, efektivní a ani bezpečný pro zaměstnance. 

Pro firmu tak představoval významnou bariéru dalšího růstu a rozvoje. Investice přinesla výrazný posun v oblasti kvality produkce, kvantity produkce, přidané hodnoty, rozšíření portfolia a rychlosti uvedení nového produktu na trh.

Na danou operaci byla poskytována finanční podpora od Evropské Unie.

Štíhlá výroba

Štíhlá výroba je inteligentní metodika produkce. Ačkoli se maximálně snaží uspokojit potřeby zákazníka, bez ztráty kvality a v co nejkratším čase, dochází k ní bez jakéhokoli zbytečného plýtvání.

To zahrnuje důsledné plánování výroby i zásob, efektivní rozvržení a využití pracovní síly a kontrolu kvality. S pořízením nových technologií došlo k eliminaci zbytkového materiálu, ale i zbytečné chybovosti.

Důležitá je i stále větší automatizace výroby.

 

Pokud přece jenom něco zbyde…

Zbytkové materiály jsou omezeny na minimum, ale ani minimální množství odpadu nekončí nevyužité na skládce! Tyto materiály totiž mohou být použity na výrobu dalších výrobků. Jako jsou odličovací tampóny, vložky či ubrousky.

Pokud i z této drobnější výroby něco zbyde, pak zbytky našich látek končí například ve výrobě autosedaček, kam se dávají jako výplňový materiál.

Mnoho radosti také udělají ve školách, školkách, nebo různých sociálních zařízeních, kde se ještě využijí kreativním způsobem.

V neposlední řadě tyto materiály využíváme i přímo u nás ve firmě. Ze zbytkových látek jsou skvělé hadříky pro úklid, či provázky, kterými se dá cokoliv perfektně přivázat! Většina našich materiálů je navíc přírodních, proto ani jejich konečná recyklace nezatěžuje životní prostředí.

Balení

Nejen u výroby je potřeba přemýšlet zodpovědně. Balení je jednou z disciplín, kde také vzniká obrovské množství odpadu.

Co možná nejdůslednější eliminace zbytečného plastu při balení objednávek je pro nás samozřejmostí.Pokud balíme velké objednávky, používáme již jednou použité krabice. Balení do zcela nových krabic je zbytečné, pokud je použitá krabice opakovaně použitelná a funkční.


Každodenní život uvnitř firmy

Každá firma je živý organismus plný lidí, kteří dohromady dělají spoustu činností. Nejen ve výrobě, ale i v kancelářských prostorách. Nebo třeba ti, co obědvají v kuchyňce. V každé této oblasti se snažíme chovat se co nejšetrněji k životnímu prostředí.

Všichni naši zaměstnanci, kteří vykonávají administrativní činnosti, již berou za samozřejmost, že se co nejméně plýtvá papírem.

Do tiskárny není nutné vkládat úplně čistý papír. Pokud je potištěný jen z jedné strany, otočíme ho a využijeme pro nový tisk.

Jak jsme již zmiňovali, tak i napříč firmou používáme zbytkové materiály, které najdete jako užitečné pomocníky třeba v naší kuchyňce.

Odpady třídíme velmi pečlivě na úseku výroby, i v administrativní části.

Závěr

Mnoho společností si myslí, že ekologická výroba, a všeobecně ekologický chod firmy, je drahou záležitostí. My jim ale můžeme vzkázat, že u ekologické výroby jde především o hledání chytrých řešení, kterými chráníte přírodu, ale v neposlední řadě i snižujete náklady.

 
I výroba jde dělat ekologicky!
Vytvořeno26.07.2021
Zobrazit recenze
Hodnocení:5
Plusy: Česká výroba Roztomilé dětské vzory Velký výběr Rychlé dodáníNakoupila jsem podruhé a jsem spokojena. Objednávka byla odeslána obratem, bryndáky jsou kvalitní a plní svou funkci.Ověřený zákazník19. 7. 2024
Hodnocení:5
Rychlé dodání, vše v pořádku. Nemám co vytknout.Ověřený zákazník16. 7. 2024
Hodnocení:4.5
Plusy: rychlé zasláníMínusy: barva produktu neodpovídá popisuOvěřený zákazník23. 5. 2024
Hodnocení:5
Rychle dodanie, som velmi spokojna.Ověřený zákazník19. 5. 2024
Newsletter
Odeslat

Kontakty

Petit Lulu s.r.o.
Ladova 199/20
466 05 Jablonec nad Nisou
Česká republika

IČ: 03659054
DIČ: CZ03659054

E-mail: info@petitlulu.cz

Tel: +420 702 15 44 00

©2021 Všechna práva vyhrazenaZačátek stránky
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení