Nevíte si rady s výbavičkou? Potřebujete poradit s nákupem našich produktů? Obraťte se na nás! Volejte na tel.+420 601 001 266, rádi vám pomůžeme!

Jak neriskovat popáleniny od amoniaku!

Popis

Jak neriskovat popáleniny od amoniaku!

Amoniak je velmi štiplavý a toxický plyn. Je bezbarvý a neviditelný. O to víc je zákeřný. Na druhou stranu je to běžný odpadní produkt metabolismu živočichů. Proč o něm píšeme? Protože amoniak se vylučuje močí. A tím pádem ulpí i na plenkách, kterými přebalujeme miminko.

Jak amoniak škodí zdraví?

Pokožka se po kontaktu s amoniakem podráždí a zarudne. Pokud máte navíc zanesené pleny nevhodným praním, vznikají velmi rozsáhlé popáleniny, které se časem ještě zhoršují.

Reakce na flís, nebo podráždění amoniakem?

Flísové lemování najdete na svrchních kalhotkách. Rodiče někdy kolem nožiček (tam, kde se setkává flísové lemování s pokožkou), nachazí stopy podráždění a myslí si, že jde o reakci na flís. Ta se ale vyskytuje minimálně. Většinou jde o reakci pokožky, právě po kontaktu s amoniakem, v případě, že jsou svrchní kalhotky znečištěné močí miminka. Svrchní kalhotky není nutné prát po každém použití, pokud nejsou znečištěné. Pak je stačí jen vyvětrat. Ale z výše zmíněných důvodů doporučujeme praní svrchních kalhotek minimálně jednou za týden. V případě jasného znečištění samozřejmě vždy.

Zanesená plena - postrach dětské pokožky

Ty největší zdravotní problémy pochází z dlouhodobého styku kůže s amoniakem. A ten můžeme najít i na vyprané plence! V případě, že je zanesená! V další části článku vám poradíme, jak prát i neprat, abyste předešli zanesení pleny.

Mýdlo

Mýdlo opravdu zanáší. Jeho prací účinky nejsou dostatečné pro odstranění amoniaku z pleny, navíc hodně záleží na tvrdosti vody. To proto, že mýdlo obsahuje aniontové tenzidy, které se v tvrdé vodě inaktivují. Tím zcela přichází o svůj prací účinek. Zanášení pak vzniká díky saponifikovaným tukům, které obalují vlákna a vytváří tak na pleně nepropustnou vrstvu, díky které se nemůže žádný čistící prostředek dostat až k jejím vláknům. Je to věda že? Proto je lepší svěřit se klasickým pracím prostředkům, jejichž doporučené dávkování podléhá dlouhodobému testování a počítá i s proměnnými jako je tvrdost vody. Běžné prací prášky a gely mají dostatečnou sílu na to, aby plenky zbavily amoniaku.

Jak si poradit se zanesenou plenou?

Pokud je plena už zanesená, nemusí to nutně znamenat, že je vše ztraceno. Použijte běžný prací prostředek na praní barevného prádla a plenu vyperte na 5-10 cyklů. Určitě nemá smysl používat bělidlo, dezinfekci, ani kyselinu citrónovou, ty nepomohou.

Amoniak je vlastně čpavek, a ten je cítit. To, že je plena stále zanesená, poznáte podle toho, že nevoní. Ba co víc, plena páchne.

Základ, který zabrání zanesení pleny!

Používejte běžný prací prášek či gel!

Používejte tyto prostředky v dávkování přesně určeném výrobcem. Tedy podle množství praného prádla i tvrdosti vody. Skutečně se tímto návodem řiďte, protože zanesení pleny může způsobit i poddávkování pracího prášku.

Nepoužívejte k praní plen mýdlo, ani prostředky, které mýdlo obsahují, nevyperou plenu dostatečně, naopak ji pouze zanášejí.

Všechny Petit Lulu pleny, vyjma vlněných svrchních kalhotek, perte na 60°C.

Pokud se budete držet těchto zásad, ušetříte svoje miminko dopadů působení amoniaku a tím i velmi bolestivých a nepříjemných popálenin. Více informací o péči o naše produkty najdete v sekci Péče o pleny.

Jak neriskovat popáleniny od amoniaku!
Vytvořeno13.10.2021
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení