Získejte slevu 10 %!
Zaregistrujte se do našeho newsletteru a získejte slevu
10 % na první objednávku.

Výměna zboží zdarma!

HOTLINE +420 601 001 266

Lhůta pro vrácení až 45 dní!

Péče o vlněné svrchní kalhotky

Hugo s vlněnými svrchními kalhotkami

Vlněné svrchní kalhotky jsou vyrobeny ze 100% merino vlny, proto potřebují velmi šetrné zacházení. Před prvním použitím je třeba kalhotky vyprat a nalanolinovat, aby získaly svou nepropustnost.

Praní:

Vlněné svrchní kalhotky doporučujeme prát pouze v ruce ve vodě do 30°C (ideálně naruby). Používejte prací prostředek určený na praní vlny. Nepoužívejte aviváž. U vlněných kalhotek platí pravidlo: čím méně se perou, tím lépe.
Pokud nejsou znečištěné, perte je 1x za 2-3 týdny. Kalhotky tedy není nutné prát po každém použití, stačí je nechat vyvětrat na vzduchu a opět použít.
Při praní kalhotky pouze zlehka promněte, nesmí se hrubě “drhnout”. Při větším znečištění můžete použít žlučové mýdlo. Po praní kalhotky lehce promačkejte např. v ručníku, neždímejte silným kroucením. Sušte je volně na vzduchu, ne na přímém slunci, na horkém topení ani v sušičce! U vlněných svrchních kalhotek je normální, že se po prvním vyprání v sedu o cca 4 cm srazí.

Lanolinování:

Lanolinování se provádí po prvním vyprání a poté dle potřeby (cca každých 4-6 týdnů).
Po vyprání lehce vyždímané mokré kalhotky rovnou nalanolinujte.

Lanolinová kúra:

Ve skleničce plné horké vody rozpusťte lanolin* (malá čajová lžička), přidejte několik kapek dětského šamponu a zamíchejte (vytvoří se bílá emulze). Poté tento roztok vlijte do lavoru se studenou vodou (výsledný roztok musí mít max 30°C). Do tohoto roztoku ponořte kalhotky a nechte je namočené min. 4 hodiny. Poté z kalhotek jemně vymačkejte vodu a zlehka vyždímejte do ručníku. Sušte je volně na vzduchu stejně jako po vyprání viz výše.

*Lanolin pořídíte v lékárně pod názvem Adeps Lanae nebo také Cera Lanae. Pro začátek doporučujeme koupit 50g.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení