Vrácení zboží při výměně zdarma!

Objednávky odesíláme do 24 h! 

HOTLINE +420 601 001 266 

Proč mi pleny protékají? 4 hlavní chyby, které za to můžou!

Popis

Proč mi pleny protékají? 4 hlavní chyby, které za to můžou!

Buď jste se s tím sami setkali, nebo jste si to přečetli v četných diskusích na sociálních sítích. Maminky si lámou hlavu nad tím, proč jim látkové pleny protékají, nebo provlhají. Někdy se to přihodí každému, ať už s látkovou plenou, nebo jednorázovou. Horší je, pokud se tak děje pravidelně. Pojďme rozluštit hlavní příčiny!

Špatně padnoucí plenky
Toto bývá úplně nejčastější chyba, která zapříčiní protékání plenek. A můžete mít ty nejlepší pleny na světě. Třeba ty naše:-)) K protékání kvůli špatně padnoucí pleně dochází především kolem nožiček.
Alfou omegou je tedy v případě vícevelikostních plen správně zvolená velikost a v případě těch jednovelikostních adekvátní nastavení velikosti (u našich plen pomocí patentků) a správné nasazení pleny, tedy správné přebalení.
Svrchní kalhotky Petit Lulu jsou olemované jemným flísem, který dobře izoluje a zabraňuje tak protékání a provlhání, ale i přesto je potřeba dbát na výše zmíněné.
Správně nasazená plena k nožičkám přiléhá, neodstává. Nesmí však být příliš těsně utažená. Je třeba vzít v potaz i to, že se časem mění proporce dítěte. Znáte to, malý buclík se začne více hýbat, vytáhne se a plenky, které mu začínaly být těsné, musíte rázem povolit. Proto je vhodné plenky pravidelně přenastavovat a přizpůsobovat je dítěti. V tom je výhoda jednovelikostních plen, které jsou v tomto velmi flexibilní a vy máte možnost seřídit si je přesně podle aktuálních proporcí dítěte. 

Malá savost pro konkrétní účel
Aktuální musí být i potřeba savosti pro konkrétní účel. Mezi tyto situace patří vyšší potřeba savosti na noc, nebo na období, kdy dítě více pije.
Navíc s věkem se potřeba savosti mění. Mění se frekvence, ale i množství tekutiny, kterou dítě naráz vyloučí.
Tomu všemu musíte savost přizpůsobit. Zvýšíte ji přidáním další savé vrstvy. Například vkládací pleny. Nebo pořídit plenu s vyšší savostí, třeba maxi noční plenu.
A jak poznáte, že jde o tento problém? Plena je nasákla v celé své šíři, ne jen kolem nožiček.
Někdy také můžete přizpůsobit savost aktivitě dítěte. Vysledujte, kde je plenka nejčastěji nejvíc nasáklá a podle toho přemístěte savé vrstvy. Často jde i o to, zda batole spí často na zádech, nebo na bříšku, zda jde o holčičku, nebo chlapečka…

Důležité!!!! Nové pleny dosahují vyšší savosti s vyšším počtem vyprání!!!

Poškozený PUL
Kvalitní moderní látkové pleny něco vydrží a možnost, že by byl PUL, tedy nepromokavý materiál, poškozený, je minimální. Ale i PUL má svou životnost, kterou je potřeba respektovat. A neočekávat od plen, které zakoupíte na bazárku, po třetím miminku, že budou vždy fungovat, únava materiálu je zkrátka únava materiálu.
Aby materiál vašich nových plen vydržel co nejdéle, je potřeba se o ně dobře starat a přesně dodržovat pokyny o péči od výrobce. To platí nejen pro produkty z PUL, ale i pro všechny další pleny. Jak se starat o plenky Petit Lulu najdete v sekci Péče o pleny.
My vždy upozorňujeme, že produkty z PUL nepatří do sušičky, ani na horké topení! Tím můžete nenávratně poškodit tento materiál a přijít tak o jeho funkční vlastnosti!

Zanesená plena
Se správnou péči souvisí i problém zanesené pleny. Zanesená plenka vůbec nefunguje tak jak by měla. Přichází nejen o svou životnost, ale i svou savost a tekutina po ní steče jako kapka rosy po trávě. Zanesená plena nejen, že přichází o své funkční vlastnosti, ale současně škodí zdraví miminka a dokonce může způsobit nebezpečné popáleniny od amoniaku. Více o tomto tématu a o tom, jak zanášení plen zabránit, najdete v článku Jak neriskovat popáleniny od amoniaku.

Pokud se vám s plenkami něco takového přihodí, neberte to hned jako katastrofu a spíše hledejte příčinu, téměř všechno se dá řešit.

 

Proč mi pleny protékají? 4 hlavní chyby, které za to můžou!
Vytvořeno04.11.2021
Zobrazit recenze
Hodnocení:5
Plusy: Česká výroba Roztomilé dětské vzory Velký výběr Rychlé dodáníNakoupila jsem podruhé a jsem spokojena. Objednávka byla odeslána obratem, bryndáky jsou kvalitní a plní svou funkci.Ověřený zákazník19. 7. 2024
Hodnocení:5
Rychlé dodání, vše v pořádku. Nemám co vytknout.Ověřený zákazník16. 7. 2024
Hodnocení:4.5
Plusy: rychlé zasláníMínusy: barva produktu neodpovídá popisuOvěřený zákazník23. 5. 2024
Hodnocení:5
Rychle dodanie, som velmi spokojna.Ověřený zákazník19. 5. 2024
Newsletter
Odeslat

Kontakty

Petit Lulu s.r.o.
Ladova 199/20
466 05 Jablonec nad Nisou
Česká republika

IČ: 03659054
DIČ: CZ03659054

E-mail: info@petitlulu.cz

Tel: +420 702 15 44 00

©2021 Všechna práva vyhrazenaZačátek stránky
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení