Vrácení zboží při výměně zdarma!

Objednávky odesíláme do 24 h! 

HOTLINE +420 601 001 266 

Jak prát látkové pleny

Popis

Jak prát látkové pleny

Praní látkových plen bývá častou obavou a současně důvodem, proč se někteří rodiče nakonec rozhodnou látkové pleny nepořizovat. Jejich údržba je totiž v očích lidí vnímána jako něco velmi náročného a složitého. Ale tak to není, moderní látkové pleny perete podobně jako běžné prádlo. Časem jejich praní snadno začleníte do vaší rutiny. Jen je potřeba se držet pár základních zásad. Pak vám budou pleny dlouho a spolehlivě sloužit. Jak tedy na to?

Základní zásady!
Vždy si před prvním použitím výrobků prostudujte etiketu o složení a údržbě. Na našich výrobcích jsou informace uvedené také na papírovém výseku.
Postupujte vždy dle těchto pokynů.
Všechy pleny (vyjma vlněných svrchních kalhotek) perte vždy na 60 C.
Pleny perte v dětském nebo běžném pracím prášku nebo gelu. Eko-prášky nedoporučujeme - nemusí pleny vyprat dostatečně.
Mýdlo a mýdlový sliz také nedoporučujeme, může způsobit nežádoucí zanesení pleny, které může mít negativní následky pro miminko. - více v tomto článku.
Nepoužívejte agresivní prací prostředky a bělidla, jejich použití dochází k oslabení vláken a snižuje se tím životnost materiálu a barev.
Nikdy nepoužívejte aviváž. Její použití snižuje přirozené vlastnosti přírodního materiálu, schopnost absorpce a prodyšnost, pouze obalí vlákna a látka pak nemůže dýchat.
Pokud máte variantu plen se suchým zipem, tak je před praním zapněte do protizipů, aby nedocházelo k poškození a potrhání materiálu.


Praní podle jednotlivých typů plen
*platí pro pleny Petit Lulu, u jiných výrobců vždy postupujte dle pokynů výrobce!

Kalhotkové pleny, SIO pleny, vícevrstvé pleny, vkládací pleny

Skladování použitých plen
Ideálním místem pro použité plenky je dobře těsnící kyblík s víkem, tam je budete skladovat nasucho a to 2-3 dny.
Hodně pročůrané plenky napřed vymácháme a vyždímáme v umyvadle a až poté je vložíme do kyblíku.
Kyblík udržujeme v čistotě!

Praní
Pro odstranění skvrn můžeme použít žlučové mýdlo.
Pleny pereme na 60 stupňů, na běžný prací program.
Kratší a šetrnější “eko” programy nemusí stačit, proto je nedoporučujeme, stejně jako eko prášky.
Prací prostředek dávkujte dle doporučení výrobce a berte ohled i na tvrdost vody. Obezřetnosti je potřeba při dávkování sypkého pracího prášku. Když ho je více než je doporučeno, může docházet k zanesení suchých zipů a vláken.
Pračku nikdy nepřeplňujte, pleny musí mít dostatečný prostor na optimální vymáchání. Např. pro pračku s kapacitou 6 kg, vložte max 5 kg prádla.
Pamatujte, že při nedostatečném vyprání dochází nejen k zapáchání plenek, ale i k nedostatečnému odstranění agresivního amoniaku a tím i ke zkrácení životnosti plen a současně možnosti podráždění pokožky miminka!

Sušení
Nejlepší je plenky sušit volně na vzduchu. Plenky věšte za “hlavu” plenky, nebude se tak kroutit. U SIO plenky doporučujeme rozepnout patentek, rychleji uschne.

Při sušení venku na sluníčku dáváme pozor na vyblednutí vzorů. Sluneční záření pomůže vybělit skrvny, ale i vzory. Věšíme je tedy vnitřní stranou ke slunci.

Pro sušení v sušičce se vždy řiďte symbolem na etiketě výrobku. U většiny produktů Petit Lulu je na etiketě symbol jedné tečky, to znamená, že můžete sušit v bubnové sušičce, ale jen při nižší teplotě sušení. Plenky jsou ze sušičky ještě vlhké a je nutné je dále dosušit volně na vzduchu.

POZOR, my použití sušičky nedoporučujeme, snižuje životnost plenek. Při použití vysokých teplot dochází k narušení a trhání vnějšího materiálu, povolení gumiček i vyblednutí patentků.

NIKDY nesušte pleny na horkém topení, pleny hrubnou a tvrdnou, dochází k destrukci gumiček.

Svrchní kalhotky, minimální pleny, Pull - Up - výrobky z PUL materiálu

Skladování plen
Skladujte standartním způsobem s ostatními plenami v kyblíku.

Praní
Svrchní kalhotky a pull-up není nutné prát po každém použití. Pokud nejsou znečištěné, stačí je vyvětrat a znovu použít. Z hygienických důvodů je však doporučujeme vyprat minimálně jednou týdně.
Prát je můžete stejně jako ostatní pleny na 60 stupňů.
Ždímání postačí na max. 800 otáček.

Sušení
Sušíme pouze volně na vzduchu! Velmi rychle schnou.
Výrobky z PUL nesmí přijít do sušičky, ani na horké topení! Došlo by k narušení nepromokavé vrsty a produkt by tak zcela ztratil svou funkčnost.

Speciální údržbu vyžadují vlněné svrchní kalhotky ze 100% merino vlny. Veškeré informace o péči najdete TADY.

Tipy na závěr!

Užitečným pomocníkem jsou separační pleny, které pomohou udržet plenky bez nevypratelných skvrn, chrání je a současně vám usnadňují práci.

Pečujte o pračku! Jednou za čas ji nechte prát na nejdelší prací program, na 90 stupňů, za použití octa, místo pracího prostředku.

Věříme, že s našimi radami jste zjistili, že na praní látkových plen nepotřebujete doktorát z astrofyziky a ani to, aby měl den 48 hodin.:-) Je to stejně snadné, jako používání samotných látkových plen!

 

Jak prát látkové pleny
-100 %
Vytvořeno18.01.2022
Zobrazit recenze
Hodnocení:5
Rychlé dodání, vše v pořádku. Nemám co vytknout.Ověřený zákazník16. 7. 2024
Hodnocení:4.5
Plusy: rychlé zasláníMínusy: barva produktu neodpovídá popisuOvěřený zákazník23. 5. 2024
Hodnocení:5
Rychle dodanie, som velmi spokojna.Ověřený zákazník19. 5. 2024
Hodnocení:5
kvalitní výrobky, vždy jsou děti spokojenéOvěřený zákazník9. 5. 2024
Newsletter
Odeslat

Kontakty

Petit Lulu s.r.o.
Ladova 199/20
466 05 Jablonec nad Nisou
Česká republika

IČ: 03659054
DIČ: CZ03659054

E-mail: info@petitlulu.cz

Tel: +420 702 15 44 00

©2021 Všechna práva vyhrazenaZačátek stránky
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení